1993

წინა შემოდგომაზე ორჯერ შემწყდარი და ამერ -- იმერად გახლეჩილი ჩემპიონატი აღარ გაგრძელებულა.  27 თებერვალს ამერის კლუბებმა დაადგინეს, რომ დაბრუნებოდნენ სეზონთა ძველებურ -- გინდ საბჭოურ და გინდაც სამხრეთ’ნახევარსფეროულ -- ათვლას, და თამაშები აპრილიდან ნოემბრამდე გაემართათ ,,, "შევარდენის" დუბლს "ლავრი" ეწოდა ... შედგა ჭაბუკთა ნაკრების ევრო’დებიუტიც ...

[არდადეგების შემდეგ ] მთავარი ჯახი სასოფლოზე, ქარში მოხდა.  "შევარდენის" შერკინებამ ბოლო 10 წუთში დაჯაბნა "ვესტასი" და თუმც ორი არეკნი კარს ასცდა, ჩაქცევისთვის დანიშნული ჯარიმა შოთა მოდებაძემ შეაგდო და გუნდი გაალიდერა. ამას მოჰყვა სოხუმის შტურმი, ... ახალი მსხვერპლი რაგბის თემში და ჩემპიონატის შეწყვეტა ოქტომბრის ბოლომდე ...

გიორგობაზე ისევ ბარდნა დაიწყო.  ცივი დღეების წყებას მომავალ პრეზიდენტზე მსჯელობა თუ ახალისებდა ... გუნდებს თამაში ისე მონატრებოდათ, რომ "ვესტამ" და "შევარდენმა" [დეკემბერში] თავად დახაზეს ვაკე, ფეხბურთის კარიც გაასვენეს და თავიანთი დაასეს ... 

"ვესტას" დაბრუნებოდა ჩავლეიშვილი. "შევარდენმა" შესვენებამდე 3 ჯარიმა რომ ააცილა, ბურთი გაბერა, მაგრამ მეტოქის მორკინალებს ვერაფერი მოუხერხა.  "ვესტამ" ახლო დერეფნიდან და შერკინებიდან თითო ლელო დადო ...

ამერ -- იმერის პლეი’ოფი რომ აღარ გამართულა, [ჯერაც ახალმა] გაზეთმა "სარბიელმა" რუსთავის "აზოტი" და თბილისის "შევარდენი" წლის არა-ოფიციალურ თანა-ჩემპიონებად გამოაცხადა ...

  ამერის პირველობა  

  პირველი ჯგუფი  (უმაღლესი ლიგა)  

<<    არდადეგებამდე

22/04

შევარდენი

29:17

თბილისი

27/04

რუსთავი

7:15

შევარდენი

13/06

შევარდენი

18:17

ამირანი

19/06

შევარდენი

42:6

ქორები

28/06

თბილისი

18:31

შევარდენი

ამერი 1993

მ-წ`

გატ:გაშ

შევარდენი (თბილისი) ^^

10

5-0

135:  65

აზოტი (რუსთავი) ^

10

5-2

107:  85

ამირანი (თბილისი)

10

5-3

115:  84

ვესტა (თბილისი)

9

5-1`1

207:  85

თბილისი

4

2-5

128:174

ქორები (თბილისი)

0

0-5

  35:151

ყოჩები (თბილისი)

-2

0-6`2

  71:154

<<    არდადეგების შემდეგ

04/09

შევარდენი

13:30

რუსთავი

08/09

ყოჩები

25:33

შევარდენი

13/09

შევარდენი

12:9

ვესტა

22/10

ქორები

17:22

შევარდენი

23/11

შევარდენი

29:5

ყოჩები

08/12

ვესტა

18:3

შევარდენი

12/12

ამირანი

16:23

შევარდენი

ამერი 1993

მ-წ`

გატ:გაშ

აზოტი (რუსთავი) ^

20

10-2

296:134

შევარდენი (თბილისი)

20

10-2

270:185

ვესტა (თბილისი)

17

  9-3   `1

308:129

ამირანი (თბილისი)

14

  7-5

173:122

თბილისი

4

  2-9*1`1

181:272

ყოჩები (თბილისი)

3

  2-9*1`2

150:297

ქორები (თბილისი)

2

  1-11

124:363

<<    საჩემპიონო პლეი-ოფი

22,24,26/12    თბილისი, რუსთავი
ამერი-იმერის ორ-ორი უკეთესი -- საგაისოდ გადაიდო

  მეორე ჯგუფი  (პირველი ლიგა)  

20/04-10/07, 14/09-30/10

ლავრი | შევარდენი`2 --

 შინ

გარეთ

ლელო (თბ)

27:10

5:53

რაში (თბ)

31:5

24:8

ხაშური

X:0

17:11

უნივერსიტეტი (თბ)

15:0

19:3

აკადემია (თბ)

18:11

X:0

მარაო (თბ)

89:0

X:0

ამერის II ჯგუფი 1993

  მ-  `

გატ:გაშ

ლავრი (თბილისი)

22

11-  1

245:101

ლელო (თბილისი)

20

10-  2

626:161

რაში (თბილისი)

18

  9-  3

267:123

ხაშური

8

  5-  7`2

105:207

უნივერსიტეტი (თბილისი)

7

  4-  8`1

156:328

აკადემია (თბილისი)

0

  3-  9`6

105:241

მარაო (თბილისი)

-6

  0-12`6

  27:410

  უმაღლესში ასვლაზე  

14/12

ლავრი

10:3

ქორები

16/12

ყოჩები

6:0

ლავრი

19/12

ლელო

15:10

ლავრი

გადასასვლელი

მ-წ

გატ:გაშ

ყოჩები

6

3-0

41:12

ლელო ^

2

1-2

37:38

ლავრი

2

1-2

20:24

ქორები

2

1-2

14:38

<<    საგაისო (1994) ლიგები

 I    რუსთავი შევარდენი ვესტა ამირანი თბილისი ყოჩები
II    ლელო ლავრი ქორები რაში ხაშური უნივერსიტეტი აკადემია

  საქართველოს უნივერსიადა  

<<    სასოფლოს (სსი) ჯგუფი

07/05

აგრარული

25:0

ქუთაისი

09/05

აგრარული

10:0

აკადემია

11/05

აგრარული

50:3

უნივერსიტეტი

1# სსი 3-0, 2# ქუთ 2-1, 3# მხატვრ 1-2, 4# თსუ 0-3

<<    ფინალები [13/05]

1-2

ფიზკულტურული

23:13 დდ

აგრარული

3-4

სამედიცინო

20:9

ქუთაისი

5-6

აკადემია

X:0

ტექნიკური

7-8

უნივერსიტეტი

X:0

ზოოვეტი

  VI ვაკის შვიდკაცა  

5#  შევარდენი --

11/09 [ჯგუფში]

1# აია (ქუთ)

7:19

11# ლავრი

35:5

15# ქორები`2

33:0

12/09 [პლეი’ოფში]

8# რაში 38:0
6# თბილისი 33:14

11# ლავრი --

11/09 [ჯგუფში]

1# აია (ქუთ)

0:28

15# ქორები`2

26:7

12/09 [პლეი’ოფში]

9# ქორები 0:12
12# ყოჩები`2 17:0

ფინალი

1# აია

 7:5

2# ვესტა

<<    შევარდენი [თამაში $ მონაგარი, უნივერსიადიანად]

15 ნიკო იურინი 9 $6ლ7გჯ; 14-11 ირაკლი ჩიტაძე 10 $4ლ, ნუგზარ მგელაძე 6 $3ლ, ნიკა არაბული 1, დათო სორდია © 11 $5ლ, ზაალ ფარცვანია 12 $3ლგ, უჩა კვარაცხელია 9, ირაკლი დვალი 7 $ლ, დემირ ძნელაძე 10 $ლ3გ2ჯ, დათო აღლემაშვილი 1, ვახო სამხარაძე 1, გია შანშიაშვილი 4, დათო ბითაძე 1, დათო გელიტაშვილი 1; 10 შოთა მოდებაძე 8 $ლ8გ12ჯ; 9 შავლეგ ჯანელიძე 6 $ლ, დათო დევნოზაშვილი 1

1-3 ირაკლი ჩიქავა 11, გიორგი ახვლედიანი 8 $ლ, გურამ აბაშიძე 10, მირიან თავზარაშვილი 9, გოგა კერესელიძე 2, გია ქავთარაძე 1, მიშა სოსელია 1; 4-5 ვანო ნადირაძე 10, სოსო პარწიკანაშვილი 6 $ლ, ვახო მგელაძე 2, რამაზ სანებლიძე 4, კახა ქურციკიძე 4, რეზო ბექაური 2; 6-8 ზურაბ ზოიძე 7 $5ლ, ზურაბ მჭედლიშვილი 5, მამუკა ტყეშელაშვილი 11 $2ლ2გჯ, ზურაბ ჯაღმაიძე 2 $ლ, დათო ცხვედიანი 4, სოსო სულთანიშვილი 1

(მწვ) რამაზ სანებლიძე

<<    ლავრი

ლევან კაკაურიძე, გიორგი ჩალათაშვილი, ნიკა აბდალაძე, ლევან რობაქიძე, გურამ მირიანაშვილი, დათო შოთაძე, არჩილ რეხვიაშვილი, დათო მაჭავარიანი, ომარ გურგენიძე, ლაშა ფირცხალაიშვილი, დათო ჭანტურიძე, ზურაბ ჩაჩხიანი, დათო ღვინიაშვილი, ნუკრი მარგიანი, რამაზ გიუნაშვილი

(მწვ) რამაზ ბერაძე, სერგო რამიშვილი; (მნჯ) თემურ დოჭვირი, დათო კოტრიკაძე

  ფირა-ს XXV ჭაბუკთა (1974-75 დაბ) პირველობა  

07-11/04    ფლანდრიის (საფრანგეთი) 23 დაბა

<<    მესამე ჯგუფი

19# საქართველო --

21# შვეიცარია  

07/04  

კალე

25:3  

18# სპილოს ძვლის ნაპირი  

09/04  

გრანდ სინტი

16:18  

20# ხორვატია  

11/04  

დუე

26:10  

აღზევდა    17#ჰოლანდია

საქართველო: ... 14-11 დათო გელიტაშვილი ... 10 შოთა მოდებაძე © ... / 4-5 ... რეზო ბექაური (შევ)

<<<  26/05_2020 @ 20.25 >>>